Fájdalom a szex alatt, lehetséges okok

A partnere milyen gyakran érez fájdalmat az élvezet helyett az intimitás során? Bizonyára minden lány, legalább egyszer az életében, szembesült ezzel a problémával. Ha ez a probléma ismeretlen az Ön számára, akkor ez a cikk csak egyfajta figyelmeztetés. De ha kellemetlenséget tapasztal a közösülés során, azt tanácsoljuk, hogy figyeljen az alábbi ajánlásokra!
Általában a kényelmetlenséget a saját hüvelyi szekréciójuk elégtelen termelődése okozhatja a lányokban. Amint az ókori kínaiak értekezésükben elmondták, és nincs okunk arra, hogy ne bízzunk bennük, a hüvelyi váladék egy “csodás nedű”, amelynek szerepe nemi aktus során pótolhatatlan. A szexblog is írja, hogy a női kenésnek köszönhetően, amely megakadályozza a horzsolások és mikrotraumák megjelenését, bekövetkezik a szükséges csúszó hatás, amely kényelmet és élvezetet nyújt a nemi aktus során.

De sok tényező (stressz, antibiotikum-kezelés után, menstruáció előtti és utáni időszak, terhesség alatt, szülés után, pre- és postmenopauza után) sokszor a nők szekréciójának elégtelen termelésével szembesülnek. Itt jönnek segítségükre pótolhatatlan asszisztensek: a kenőanyagok.

A női kenőanyagok speciális gélek síkosítók, amelyek tökéletesen utánozzák a női hüvelyi váladékot. Könnyű behatolást biztosítanak, javítják a csúszást, ápolják az intim területek finom nyálkahártyáját, helyreállítják és táplálják azt.

A kenőanyagoknak két alapja van – víz és szilikon. A vízbázisút főleg hüvelyi és szájon át történő érintkezéshez használják (igen, vannak ízes zzselék is), Míg a szilikon síkosítót alapot előnyösebb az anális szex számára, ezen a “titkos helyen” egyáltalán nem szabadul fel a saját természetes kenőanyaga, és a sűrűbb textúrájú, a lehető leghosszabb csúszást biztosító szilikon gél semlegesíti az összes kellemetlen és fájdalmas érzést.

Ma, a modern ember számára az intim kozmetikumok használata nem idegen. Hatékony ellátást nyújt a nemi szervek számára, és elősegíti a szerető emberek közötti kényelmes bensőséges kapcsolatok megteremtését, ezáltal megerősítve az uniót.

Az intim kozmetikumokat olyan fiatalok vásárolják, akik csak most kezdenek intim életet élni, és a szexuális tevékenység csúcsán álló párok, valamint azok, akik beléptek az érettség időszakába. Kerülje el a kényelmetlenséget! Ne feledje, hogy a nemi aktus öröm, és az intim zselés kenőanyagok kényelmesebbé tehetik azt.

Félelem a behatolástól

A vaginizmus olyan feszültségállapot, amelyben a hüvelybe való behatolás lehetetlenné válik. Fontos megérteni, hogy reflex reakcióról beszélünk, amelyet nehéz nyomon követni, és még inkább ellenőrizni. A vaginizmust a félelem érzése, a medencefenék izmainak feszültsége, fájdalmas érzések kísérhetik a vulvában, amikor megpróbálnak behatolni. Ugyanakkor gyakran a vaginizmus megnyilvánulása nem jelenti a szexre való hajlandóságot vagy az izgalom hiányát – a behatolás a félelmet okozza. Az ilyen szindróma különböző súlyosságúak: ha a legsúlyosabb esetekben nem lehetséges a behatolás – egy nő nem tudja beilleszteni még a saját ujját sem a hüvelybe -, akkor más helyzetekben fájdalmasan reagálhat csak egyfajta behatolásra.

Azok a nők, akik felépültek a vaginizmusból, beismerték, hogy szexet akartak, de nem tudták ellenőrizni saját testük reakcióit. Az egyik nő a nemi erőszak pszichológiai következményeivel folytatott hosszú küzdelem után vaginizmussal szembesült.
– Diákkoromban megerőszakoltak, és most a testem nem teszi lehetővé, hogy szexeljek – mondta. Hogy őszinte legyek, még tampont sem tudtam behelyezni – azt hiszem, egyáltalán nem tudom, hol van a bejárat, és nem hiszem, hogy bármi is bejuthatna oda; Megijedek a fájdalomtól.
– Emlékszem az egyetlen alkalomra a középiskolában, amikor tampont próbáltam használni. Fogtam anyukám egyik dobozát, leültem a WC-re, és megpróbáltam betenni. Nem működött. Emlékszem, milyen kellemetlen volt számomra, és úgy tűnt, hogy minden belül keményen nyomul. Nem értettem, mi a baj, és elég hülyének éreztem magam – melyik lány vagyok én, ha nem is tudom, hogyan kell behelyezni egy tampont? Azóta csak párnákat használtam.

A problémát gyakran súlyosbítja mechanizmusainak ördögi köre: egy lány izgatottan várja a behatolást, amitől rettenetesen fél, és szörnyű fájdalommal társul. Az életbe való behatolás első kísérlete során leggyakrabban tampon bevezetéséről beszélünk, a medencefenék izmai önkéntelenül összehúzódnak, és ha ezek a kísérletek folytatódnak, valódi fájdalom jelentkezik az izomfeszültség hátterében. Természetesen ez növeli a következő behatolás várakozásának szorongását. Ennek eredményeként elkerülő vagy védő viselkedés, katasztrofizáció a gondolatokban és izomfeszültség alakul ki; a szorongás és a fájdalomra való várakozás fokozódik, és ördögi kör következik.

Vannak kezelési módszerek, beleértve a Botox bevezetését a hüvelyt körülvevő izmokba, a medencefenék fizioterápiáját. Mindezek a módszerek egy cél elérésére irányulnak: lehetőséget adni egy nőnek a behatoló szexre. Nem arról van szó, hogy orgazmusunk vagy örömünk legyen – ezeket a célokat más módon is elérjük. A szexológus szerint néhány betege a kezdetektől fogva pozitív hozzáállást mutat a szexhez, és élvezi azt mind a vaginismus kezelése előtt, mind után. Mások számára a szex nem kapcsolódik az örömhöz, hanem csak a család megőrzése és a nemzés szempontjából fontos. És mégis, a szexhez való hozzáállás nem kapcsolódik közvetlenül a vaginizmushoz, és nem feltétlenül változik a betegség gyógyításával.